En Son Yorumlar

Bebek Yatakları

Yatak hepimizin konforlu bir gece geçirmesi ve sonunda zinde bir sabaha uyanması için çok önemli bir etkendir. Vücudumuzun ihtiyaçlarına göre seçeceğimiz yatak sağlıklı bir ömür geçirmemizi sağlar. Yetişkin insanlar için yatak ne kadar önemliyse bebekler içinde aynı belki daha fazla önem tutar.

Bebekler için deliksiz uyku ve kesintisiz oyun sağlıklı gelişimlerinin ön koşuludur. Bebekler oyunlardan öğrendiklerini uykularında pekiştirdiklerinden dolayı onlar için yapılacak yatak seçimi dikkate alınması gereken en önemli konudur. Doktorlara göre bebekler orta sertlikte bir yatakta çok fazla gömülmeden rahat bir şekilde yatmalarını sağlayacak şekilde olmalıdır. Yaylı yatakların belirli bir yaşa kadar kullanılmaması gerektiğini savunan doktorlar bebeklerin yastıksız yatması gerektiğini de söylüyorlar. Bu yüzden bebeğiniz doğduktan sonra ilk aşamada yastık ve yaylı yatak alınması gerekmiyor.  Yatsan bebek yatakları birbirinden farklı modelleri ile benim aklımı epeyce çeldi. İncelediğinizde sizin de kafanız baya karışacak, hangisini alacağınızı şaşıracaksınız. Ben bebek yatağı almayı düşünen biri olarak Yatsan’ın Jou Jou Pamuk Bebek yatağını tercih ederdim. Çünkü bebekler öğrendiklerini uykularında pekiştirirler. Özellikle her insan için ama bebekler için çok daha fazla önemli olan gece 12 ile 3 arasındaki REM uykusu almasını desteklemek üzere bu model gece uykusunu da kesintisiz hale getireceğinden bebeğimin gelişimi için tercih edebileceğim bir üründür. Yatağın doğal ürünlerden yapılmış olması bebeklerin ciltleri ve soludukları hava açısından son derece önemlidir. Yatsan’ın yataklarında da bu ön plandadır. Jou Jou model yatak, içindeki doğal dolgu tabakaları sayesinde hava dolaşımını sağlar ve terlemeyi önleyen çift taraflı Hijyen Cool kumaşı ile de bebekler bütün gece mışıl mışıl kesintisiz bir uyku çekerler.    

Yetişkin bir insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için konforlu bir yatakta kaliteli uyku uyuması ne kadar önemli ise bebeklerin beden ve zihin gelişimleri sağlıklı olabilmesi için de uyuyacakları, güzel rüyalar görüp öğrendiklerini pekiştirecekleri yatak o kadar önemlidir. Bu yüzden bebeğimiz doğmadan bu konuda bilinçli olan kişilere danışıp iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

Yayın Tarihi : 23-06-2017
Okunma Sayısı : 3001

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: