En Son Yorumlar

Bebekle Nasıl İletişim Kurulur?

Bebeğiniz henüz konuşamasa da veya sizin söylediklerinizi tam olarak anlayamasa da bu sizin onunla iletişim kurmanıza mani değildir. Tam aksine bebeğinizle iletişim kurmanız gerekir. Bebeğinizle iletişim kurmanız onun sosyal becerilerini ve dil gelişimini olumlu etkileyeceği gibi onun sizinle olan bağının kuvvetlenmesine de yardımcı olacaktır.

 

Bebeğinizle nasıl iletişim kurabilirsiniz?

 

1. Bebeğinizle iletişim kurmak için yapabileceğiniz şeylerden birisi ona kitap okumaktır. Bebeğinizin düzeyine uygun bir renkli resimli kitap alın ve ona kitap okuyun. Bebeğinizin kitaba bakmasına ve dokunmasına izin verin. Bu tür kitaplar bebeklerin duygularını canlandırır. Hikayelerdeki farklı karakterleri farklı seslerle okumanız dil gelişimi açısından daha uygun olacaktır ve bu bebe için daha ilgi çekicidir. Kitaptaki resimler hakkında bebeğinize soru da sorabilirsiniz. Örneğin “Kedi nerede” diye soruduktan sonra kediyi gösterin.

 

2. Bebeğinizin yaşına uygun oyunlar oynayarak bebeğinizle iyi bir iletişi kurabilirsiniz. Oyun bebeğinizin size daha çok alışmasına, mutlu bir zaman geçirmesine ve iletişi becerisinin gelişmesine yardımcı olacaktır.

 

3. Bebeğinize şarkı söyleyin ve onunla dans edin. Müziğin sesini fazla açmadan düşük veya orta seviyede bebeğinizi kollarınızda hafifçe sallayabilirsiniz. Bebeğinizin sizin şarkı söylerken ki sesinizi de oldukça sevecektir.

Yayın Tarihi : 12-03-2014
Okunma Sayısı : 4259

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: