En Son Yorumlar

Anne Sütünü Artıran Bitkiler

Emziren bir anneyseniz zaman zaman sütünüzün yetersiz geldiği durumlar olabilir. Anne sütünün yetersiz olmasında çeşitli etkenlerin rolü bulunmaktadır. Bebeği sık sık emzirmemek, beslenme sorunları, çeşitli hastalıklar v.b. nedenler anne sütünün yetersiz gelmesine neden olur. Fakat anne sütünü artırmak için yöntemler de bulunmaktadır. Çeşitli bitkiler anne sütünün artmasına yardımcı olmaktadır.

 

Çemen otu tohumu: Çemen otu boyotu olarak da bilinmektedir. Çemen otu tohumu eski zanlardan beri anne sütünü artırmak için kullanılmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar da bunu doğrulamaktadır. Çemen otu tohumu anne sütünü artırmanın yanında aslında vitamin ve mineral yönü güçlüdür. Özellikle iyi bir kalsiyum ve demir kaynağıdır. Çemen otu çayı olarak içmek anne sütünü artırmak konusunda faydalıdır.

 

Rezene tohumu: Rezene sadece anne sütünü artırmakla kalmaz aynı zamanda bebeklerde kolik sorununun hafiflemesine de yardımcı olur. Rezene tohumu sindirime yardımcı olur ve nefesi tazeler. Bu yemeklerde kullanılabileceği gibi rezene çayı olarak de içilebilir.

 

Diğer bitkiler: Mübarek devedikeni, ısırgan otu, yonca, süt devedikeni, anason, hatmi kökü, kimyon emziren anneler için anne sütünü artırıcı bitkisel çaylar olarak kullanılmaktadır.

 

Bu bitkiler her ne kadar anne sütünü artırmaya yardımcı olsa da bunları kullanmadan önce ve nasıl kullanılması gerektiği konusunda hekime danışmak doğru olacaktır. Bunun yanında ayrıca anne sütünü artırmak için en iyi yöntem olan bebeği sık sık emzirmeyi de ihmal etmemek gerekir.

Yayın Tarihi : 10-09-2015
Okunma Sayısı : 3754

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: