En Son Yorumlar

Çalışan Anneler İçin Emzirme Önerileri

Çalışan anneler arasında bebeklerini mamayla besleme daha yaygın görülse de aslında çalışan anneler de bebeklerini pekala emzirebilir veya anne sütüyle besleyebilirler.

 

Çalışan anneler için emzirme neden önemli?

 

Emzirme anne sütünün devamlılığı ve üretimi için önemli bir unsurdur. Emzirme yapmayan veya pompayla sütünü sağmayan kadınlarda süt üretimi de azalır. Fakat bebekler için anne sütü çok önemli bir besin kaynağıdır. Dolayısıyla çalışan anneler de iş dışındaki vakitlerinde bebeklerini emzirebilirler ve evde olmadıkları zaman ise sütlerini pompayla sağarak biberona bir başkasının bebeği anne sütüyle beslemesi sağlanabilir.

 

Çalışan anneler emzirme için nasıl hazırlanmalı?

 

Her ne kadar çalışıyor olsanız bile ve bebeğinizi mamayla beslemeyi düşünüyorsanız bebeğiniz doğduktan sonra en az 1 ay süreyle bebeğinizi mutlaka emzirin. Emzirme bebeğinizle sizin aranızda güçlü bir bağ kurulmasına önemli düzeyde yardımcı olur. Buna hem sizin hem de bebeğinizin ihtiyacı vardır. Ayrıca bebeğinizi ilk bir ay anne sütüyle beslediğiniz için bebeğiniz için çok değerli bir besin kaynağı anlamına gelir.

 

Sonrasında işe geri döndüğünüzde; akşamları ve hafta sonları zaten bebeğinizi emzirmek için vaktiniz olacaktır. Bu zamanlar bebeğinizi emzirmeniz için sizin için büyük bir fırsattır. İşte olduğunuz zamanlar için ise sütünüzü akşamdan veya sabahtan sağarak buzdolabında saklayabilirsiniz. Siz işte olduğunuz zamanlar bebeğinizle ilgilenen diğer kişiler biberona bebeğinizi anne sütüyle besleyebilirler.

 

Bebeğinizi emzirmek için başka çözümler de bulabilirsiniz. Eğer işyeriniz evinize yakınsa öğlen saatlerinde bebeğinizi emzirmek için eve gelebilirsiniz. Ya da iş saatlerinizi veya zamanlarınızı bebeğinizi daha kolay emzirecek şekilde ayarlayabiliriniz.

Yayın Tarihi : 02-04-2014
Okunma Sayısı : 3445

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: