En Son Yorumlar

Gebelikte Saç Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gebelik döneminde meydana gelen hormonal değişmeler saçları da etkiler. Örneğin bu hormonal değişmeler gebelikte saç dökülmesine yol açabilmektedir. Gebelikte saçların görünümünde değişmeler olabilir. Bu dönemde her şeyde olduğu gibi saç bakımınızda da bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Aşağıdaki hususlara dikkat etmeye çalışın.

 

1. Normal zamanlarda olduğu gibi gebelik döneminde de saç bakımınıza dikkat ediyorsunuzdur. Çünkü bir kadın olarak her zaman güzel ve bakımlı görünmek istemeniz gayet doğal. Gebelikte saçlarınıza biçim verirken genelde atkuyruğu yaptırmaktan kaçının. Gebelikte döneminde kadınlar için düz saç modeli daha uygundur. Gebelikte saçlarınızda kuruma var mı? O halde saçlarınızda saç aksesuarlarını pek kullanmamaya çalışın. Yine saçlarınızda ser kimyasallar içeren ürünlerden ve işlemlerden kaçının. Olabildiğince doğal olun. Sert kimyasal ürünler ve kokular içeren saç bakım ürünleri ve diğer kozmetik ürünler sabah bulantılarınızı da tetikler.

 

2. Gebelikte saçlarınız daha hassas olabilir. Bu nedenle beslenmenize dikkat edin. Saçlarınızı besleyecek besinler tüketin. Örneğin bol su için. Bol saçlarınızın nem ihtiyacını karşılar. Saç bakımınızda olabildiğince doğal ürünler kullanın. Örneğin avokado, bal, doğal esansiyel yağ gibi maddeler içeren saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Gebelikte yaşadığınızı stres saçlarınıza da zarar verebilir. Bu nedenle stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Stres gebelikte saç dökülmelerini artırabilecek bir unsurdur.

 

3. Gebelikte lazer epilasyon ve elektroliz gibi işlemlerden uzak durmaya çalışın. Bunlar gebelik dönemi için güvenli olmayabilecek işlemlerdir.

 

4. Gebelik döneminizde saçlarınıza çok sık işlem yaptırmanıza, saç modelinizi çok sık değiştirmenize gerek yoktur. Saç boyatmaktan ve perma yaptırmaktan gebelik döneminizde kaçının. Gebelikte saç kurutma makinesi kullanırken bunu en düşük ayarda ve uzaktan tutarak kullanın. Saçlarınıza yaklaştırmayın. Çünkü zaten gebelik döneminde dökülmeye yatkın olan saçlarınızı böylelikle kurutarak daha fazla dökülmesine neden olur. Gebelik döneminde en uygun saç modeli kısa ve düz saç modelidir. Bu saçların bakımı da kolay olur.

Yayın Tarihi : 05-12-2014
Okunma Sayısı : 3821

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: