En Son Yorumlar

Hamilelikte Doğal Güzellik İpuçları

Hamilelik döneminde güzelliğinize pekala dikkat edebilirsiniz. Fakat doğal yollarla olmak koşuluyla. Çünkü hamilelik döneminde güzelliğiniz konusunda yapacağınız şeyler bebeğinizi de etkileyebilir. Cildiniz ve saçlarınız için doğal yollarla hamilelikte de bakımlı ve güzel görünebilirsiniz. Hamilelikte güzellik için doğal yollar nelerdir? İşte yanıtları:

 

Hamilelikte güzellik için sağlıklı yaşam

 

Hamilelikte doğal yollarla güzel kalmanın en temel unsuru sağlıklı bir yaşam biçimidir. Bu konuda sağlıklı ve dengeli bir diyet hamilelikte oldukça önemlidir. Proteinler, süt ve süt ürünleri, meyveler, sebzeler ve tam tahıllar sağlıklı bir hamilelik için önemlidir. Bunlar ayrıca hamlelikte doğal güzelliğin önemli unsurlarıdır. Örneğin bu tür beslenme sizin hamilelikte sağlıklı bir kiloda kalmanıza yardımcı olur. Bu da daha güzel görünmenizde önemlidir. Sağlıklı kiloda kalmak için ayrıca hekiminizin kontrolünde oluşturulan düzenli bir egzersiz programı uygulamalısınız. Dolayısıyla hamilelikte güzellik için sağlıklı ve dengeli beslenme ve egzersiz önemlidir.

 

Hamilelikte doğal yüz güzelliği

 

Hamilelik öncesinde güzellik ve bakım ürünlerinde kullanılan retinoid ve salisilik asit yüzünüzün ve cildinizi ışıl ışıl ve açık gösterirken, hamilelik döneminde bu maddeleri içeren ürünler tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine hamilelikte güzellik için daha doğal alternatifler önerilmektedir. Örneğin üzüm yüzünüzün ışıl ışıl olmasına yardımcı olabilir. Üzümü ikiye bölün ve yüzünüze nazikçe ovarak uygulayın. Başka bir seçenek ise papaya. Papaya yüzünüzü ayrıca peeling etkisi de yapar. Yani yüzünüzdeki cildi yeniler. Papaya ile yüzünüze peeling yapabilirsiniz. Papayayı uyguladıktan sonra 15-20 dk kadar bekleyin ve sonra bol suyla yıkayarak durulayın. Yulaf ezmesi hamilelikte yüz güzelliğiniz için kullanabileceğiniz bir başka besindir. 1 çay kaşığı kadar bal ve 1 çay kaşığı kadar zeytinyağını pişmiş ve soğutulmuş yulaf ezmesinin içine dökerek iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15-20 dk sonra yüzünüzü yıkayarak durulayın.

 

Hamilelikte sağlıklı saçlar

 

Saçlarımız büyük oranda proteinden yapılmıştır. Dolayısıyla hamilelikte de saç bakımında, saçların güzel görünmesi için günlük protein tüketimine dikkat etmek gerekir. hamile kadınlar günlük olarak 45-70 gr. proteine ihtiyaç duyarlar. Hamilelikte ayrıca yüz ve cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da olabildiğince doğal ve sağlıklı yöntemleri tercih etmek gerekir. Örneğin püre edilmiş avokado saçları nemlendirmeye yardımcı olur. Saçlara ekstra parlaklık kazandırmak için püre avokadonun içine 2 yumurta beyazı karıştırılabilir. Bu doğal saç maskesi en az 15 dk. kadar saçta kaldıktan sonra iyice yıkanarak saçlar durulanır.

 

Hamilelikte ışıldayan cilt

 

Hamilelikte yüz ve saç güzelliğiniz için doğal bakımı uyguladığınız. Fakat saç ve yüzünüz dışındaki diğer cilt bölgeleriniz ne olacak? Bunun için vücudunuza uygulayacağınız bir peleing işlemi ile diğer cilt bölgelerinizi de yenileyebilirsiniz. Bunun için yarım fincan kadar şeker ve birkaç çay kaşığı kadar zeytinyağını karıştırarak tüm cildinize peeling amaçlı olarak uygulayın. Bu cildinizi yenileyeceği gibi cildinizi daha sıkı ve nemli tutar. Ayrıca zeytinyağının kendisini de doğal bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı ve ayçiçeği yağı da kullanabileceğiniz diğer yağlardandır. Bunlar cildinizi daha yumuşak ve pürüzsüz yapar.

 

Hamilelik döneminiz güzelliğinize hiç önem vermeyeceğiniz, kendi bakımınızı aksatacağınız bir dönem olmamalıdır. Hamilelikte de her zaman güzel ve bakımlı görünebilirsiniz. Fakat hamilelikte her zaman sağlıklı ve doğal yöntemleri tercih etmenizde fayda vardır.

Yayın Tarihi : 14-12-2014
Okunma Sayısı : 4073

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: