En Son Yorumlar

Hamilelikte Saç Boyatmak Güvenli Mi?

Hamilelikte saç boyatmanın güvenli olup olmadığı konusunda tam bir görüş birliği olmamakla birlikte uzmanlar da bu konudan tam olarak emin değildirler. Genel olarak hamilelikte saç boyatmamak daha sağlıklı bir tercihtir. Öte yandan hamilelikte saç boyatmanın güvenli olabileceği söyleye sınırlı sayıda araştırma da bulunmaktadır. Fakat saçlarını boyatmak isteyen hamile kadınlar için hamileliğin ilk 3 ayında bu işlemden kaçınmaları tavsiye edilmektedir.

 

Saç boyalarının saç derisi tarafından emilebileceği ve böylelikle vücuda nüfuz edebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle birçok hekim de hamilelik döneminde kadınların saçlarını boyatabilecekleri konusunda tereddütte kalmakta ve konuda net bir tavsiyede bulunmamaktadır.

 

Hamileliğin ilk 3 aylık dönemi bebeklerin gelişimi için çok önemlidir ve bebekler bu ilk 3 aylık dönemde oldukça savunmasızdırlar. Bu nedenle hamilelikte saç boyatmak isteyen kadınlar bebeklerini de düşünerek en azından ilk 3 ay bu isteklerinden vazgeçmelidirler. Bunu iki ve hatta üçüncü 3 aylık döneme bırakmalarında fayda vardır.

Yayın Tarihi : 14-12-2014
Okunma Sayısı : 3423

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: