En Son Yorumlar

Prematüre Doğumu Önlemek İçin

Bir bebeğin 37. gebelik haftasından önce doğması prematüre doğum ( erken doğum ) olarak adlandırılmaktadır. Prematüre doğumu önlemek için aşağıdaki önlemleri almanızda fayda vardır.

 

1. Toksik maddelerden kaçının. Alkol, sigara, uyuşturucu madde gibi zararlı maddeler erken doğum riskini artıran faktörlerdir. Dolayısıyla bunlardan kaçınarak prematüre doğum riskinizi azaltabilirsiniz.

 

2. Gebelik öncesinde ve gebelik döneminde folik asit alın. Folik asit almanız prematüre doğum riskinizi azaltacaktır.

 

3. Dengeli bir diyet uygulayın. Prematüre doğumu önlemek için dengeli bir diyet uygulamanız faydalı olacaktır. Aşırı yağ ve şekerden kaçının.

 

4. Doğum öncesi bakımınızı aksatmayın. Gebelik boyunca kontrollerinizi düzenli yaptırmanız, bakımınıza özen göstermeniz prematüre doğumu önlemenize yardımcı olur. Gebeliğinizin başlangıcından itibaren iyi bir bakım ve hekim kontrollerinizle prematüre doğum risklerinizi zamanında tespit edebilir ve zamanında önleyici adımları atabilirsiniz.

 

5. Progesteron hormonu kadınlarda gebeliği sürdürmeye yardımcı olan bir hormondur. Progesteron takviyesi veya progesteron iğnesiyle prematüre doğum riski azaltılabilir.

Yayın Tarihi : 13-03-2014
Okunma Sayısı : 3526

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: