En Son Yorumlar

Bebeğe İsim Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğe isim seçmek kolay gibi görünse de aslında ebeveynlerin oldukça düşündükleri ve önemli durulması gereken bir konudur. Çünkü bebeğe isim seçerken yapılacak bir hata bebeğin sonraki yıllarını gerçekten oldukça olumsuz etkileyebilir. İşte siz ebeveynlere bebeğinize isim seçerken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar:

 

1. Bebeğinize isim seçerken telaffuzu zor isimlerden mümkün olduğunca uzak durun. Telaffuzu zor isimler her zaman zaman karışıklıklara yol açabilir ve çocukta bir baskı yaratabilir.

 

2. Bebeğinize dedelerimizin 100 yıl önce kullandığı isimleri mümkün olduğunca vermeme çalışın. Elbette ki içlerinde birçok güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Fakat günümüzde ebeveynler artık bu tür isimleri bebeklerine vermiyorlar.

 

3. Bebeğinize komik veya başkalarının dalga geçebileceği isimler vermeyin. Bu tür isimler özellikle okul çağına geldiklerinde çocuklar için psikolojik soruna yol açabilecek düzeyde olabilmektedir.

 

4. Bebeğinize isim seçerken kendi soy adınızı da düşünerek seçin.Soy adıyla kötü bir kombinasyon oluşturacak veya dikkat çekici isim ve soy isim kombinasyonları bebek büyüdüğünde hiç de hoşlanmayacağı bir şey olabilir.

 

5. Kimsenin ne anlama geldiğini bilmediği, ilk kez duyulan isimler de ilerleyen yıllarda çocuklar için bir baskı unsuru olabilir.

 

6. Bebeğinize seçeceğiniz isim bebeğinizin cinsiyetini iyi ve doğru yansıtmalıdır. Genelde hem erkeklerde hem de kızlarda kullanılan Deniz, Derya gibi isimler her zaman gerek iş yaşamında gerekse de özel yaşamda karışıklıklara yol açabilecek isimlerdir.

 

7. Bebeğinize çok iddialı isimler seçmemekte fayda vardır. Çünkü çocuklar ilerde bu çok iddialı isimlerin etkisinde olumsuz bir şekilde kalabilirler.

 

8. Bebeğinize seçeceğiniz ismin anlamına da dikkat edin. Ayrıca hiçbir anlamı olmayan isimler de iyi bir tercih değildir.

Yayın Tarihi : 04-04-2014
Okunma Sayısı : 3323

Bu yazıya yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
Ad Soyad
E Posta
Mesaj
Güvenlik Kodunu Giriniz Captcha
Lütfen Tüm Alanları Doldurunuz!
Henüz Hiç Yorum Yapılmamıştır!
Anket
Bebeğinize ek besinleri ne zaman vermeye başladınız?
E Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Lütfen Bültenimize Kayıt Olunuz.
Ad Soyad
:
E mail
: